Strona główna > Blog > Jak ma wyglądać szczebel i blokada dostępu

Jak ma wyglądać szczebel i blokada dostępu

IMG 0232

Szczebel szczeblowi nierówny

Jednym z zagadnień, które nowa norma PN-EN ISO 14122-4:2016 uściśla, to wymagania dla szczebli drabin.

Górna powierzchnia szczebla powinna być płaska, o szerokości co najmniej 20 mm. Stosowanie szczebli o przekroju okrągłym, np. wykonanych z prętów lub rur, jest tym samym zabronione. Preferowane są szczeble o przekroju prostokątnym, których obwód nie przekracza 140 mm, a górna powierzchnia jest antypoślizgowa.

Norma określa również wysokość, na której powinien znaleźć się dolny szczebel drabiny. Odległość pomiędzy podłożem, a pierwszym szczeblem powinna zawierać się w przedziale 100-400 mm.

 

Ograniczenie dostępu do drabiny

PN-EN ISO 14122-4:2016 normalizuje cechy i wymiary urządzeń służących do zabezpieczenia drabiny przed dostępem osób niepowołanych. Temu zagadnieniu poświęcono w normie osobny załącznik.

Blokady dostępu muszą być stosowane na drabinach z mechanicznym systemem ochrony, jeżeli istnieje ryzyko użycia drabiny przez osobę nieprzeszkoloną niewyposażoną w środki ochrony osobistej. Zastosowanie blokady w drabinach z koszem pozwala niewielkim nakładem wyeliminować ryzyko wejścia na drabinę przez osobę niepowołaną oraz wypadku będącego tego następstwem.

 

IMG 0265

Akcesoria do drabin mocowanych

Zobacz akcesoria i elementy systemu drabin mocowanych

Akcesoria do drabin »

Nie musimy chyba dodawać, że drabiny Crynoline spełniają wszystkie powyższe warunki.

© 2013 crynoline

projekt i wykonanie: agencja interaktywna cyberstudio.pl, cms: logo Abeon abeon.pl

Używamy plików cookies żeby było Ci wygodniej. Możesz to wyłączyć w swojej przeglądarce lub zaakceptować korzystając z naszej strony. Polityka prywatności.